„WordPress“ valdikliai

WordPress“ valdikliai prideda papildomo turinio ir funkcijų Jūsų „WordPress“ svetainės šoninėse juostose. Pavyzdžiai yra numatytieji valdikliai, kurie yra pateikiami kartu su „WordPress“ – pavyzdžiui: archyvų, postų, kategorijų, paieškos juostos ir meniu parinkties.


Vienas iš geriausių dalykų, susijusių su „WordPress“ valdikliais yra tas, kad jiems nereikia kodo patirties ar žinių. Dėka „WordPress“ – valdiklius galima lengvai pridėti, pašalinti ar pertvarkyti.
Faktinė valdiklių vieta Jūsų svetainėje priklauso nuo Jūsų „WordPress“ temos. Daugelyje „WordPress“ temų siūlomi keli skirtingi puslapio šablonai, pagal kuriuos sprendžiama, kur bus valdiklio vietos puslapio dizaine.
Be numatytųjų „WordPress“ valdiklių, „WordPress“ papildiniai dažnai prideda ir savo valdiklius. Kai kurie jų gali pridėti ir papildomų funkcijos pritaikymo parinkčių.
Norėdami pamatyti, kaip valdikliai veikia, prisijunkite prie savo „WordPress“ svetainės ir pasirinkite meniu punktus: „išvaizda“ (angl. appearance) – „valdikliai“ (angl. widgets panel). Kairėje puslapio pusėje galėsite matyti visus galimus valdiklius. Čia bus matomi visi numatytieji valdikliai, taip pat visi papildomi valdikliai, kurie buvo pridėti įdiegiant papildinius. Dešinėje pusėje galėsite matyti visas galimas valdiklių vietas.
Norėdami pridėti valdiklį į jam skirtą vietą, tiesiog vilkite valdiklį iš kairės į dešinę pusę, taip jį suaktyvindami. Norėdami valdiklius pašalinti, tiesiog vilkite valdiklį atgal arba spustelėkite ištrinti.
Jeigu kada Jums kils klausimų dėl valdiklių naudojimosi ar prireiks pagalbos, ekrano viršuje spustelėkite pagalbos mygtuką. Čia rasite apžvalgos informaciją, informaciją apie valdiklių pašalinimą bei kartotinį naudojimą bei informaciją - kaip tvarkyti trūkstamus valdiklius, jeigu sugalvotumėte pakeisti „WordPress“ temą.