Svetainės vardo parinkimas

Visų pirma Jums reikės sugalvoti kokį pavadinimą (domeną) norite užregistruoti. Šiai dienai yra užregistruota daugiau nei 158 000 domenų su galūne “lt”. Skaičius nemažas, todėl gali būti, kad Jūsų pageidaujamas pavadinimas jau bus užimtas – sugalvokite ir keletą alternatyvų.
Jei radote laisvą “.lt” domeną, nelaukite, užregistruokite jį kuo greičiau, kol to nepadarė niekas kitas! Domeną registruoti galite tokiose puslapiuose kaip www.domenas.lt ir kituose puslapiuose, kurie teiki šią paslaugą.
Dauguma web hostingo kompanijų reikalauja, kad jums priklausytų jūsų domenas, kad galėtumėte pradėti su jais dirbti, tačiau jei domeno neturite, hostingo įmonės padės jums jį įsigyti.

Kartais labai sunku nuspręsti kokį domeno vardą pasirinkti naujam web puslapiui ar elektroninei parduotuvei, o pasirinkus ir sukūrus svetainę pastebima, kad domenas nėra labai geras SEO optimizacijos atsižvelgiu. Todėl pažersiu keletą patarimų, kurie Jums tikrai padės apsispręsti pasirenkant domeno vardą svetainei ar elektroninei parduotuvei.

1. Išanalizuokite 5 pagrindinius raktažodžius
Pasirenkant domeno vardą Jums visų pirma reikėtų atrinkti apie 5 pagrindinius raktažodžius ar jų frazes. Kaip vykdoma raktažodžių paieška detaliai aprašyta straipsnyje Viskas apie raktažodžius. Turėdami pagrindinių raktažodžių sąrašą bandykite juos apjungti arba pridėti reikiamus priešdėlius, kad gautųsi geras domeno vardas. Pavyzdžiui, jei ketinate sukurti svetainę, kurioje bus įvairios transporto nuomos paslaugos tuomet Jums vertėtų padėlioti šios raktažodžius: „transportas, nuoma, auto, autobusu, mikroautobusu“ ir tikrai atrasite gerą junginį. Kodėl taip svarbu domene turėti raktažodį? Todėl, kad tai pakankamai svarbus SEO optimizacijos elementas turintis reikšmingą vertę visame optimizacijos procese. Tačiau tiks ir bent dalį domeno užpildant su raktažodžiu, pavyzdžiui domenas www.el-parduotuve.lt optimizuota su raktažodžiu elektroninių parduotuvių kūrimas ir yra TOP 1-2 google pozicijoje. TAČIAU domene esantis raktažodis tikrai neužtikrins pirmųjų pozicijų google paieškos rezultatuose, nes tai yra tik nedidelė (nors ir pakankamai svarbi) SEO optimizacijos dalis.

Susidarius situacijai, kai tikrai nėra galimybės panaudoti raktažodžio domene, tuomet geriau jo ir nenaudokite. Raktažodis domene privalumas, bet jeigu jis "per prievartą" įdėtas ir nekaip skamba bei atrodo tuomet jo nereikia.

2. Sukurkite unikalų domeno vardą
Norėdami sukurti naują gerą domeną dažnai nusiviliame, nes dauguma puikių domenų jau būna užimti. Tenka pastebėti, kai pasirenkamas domenas yra labai ir labai panašus į konkurento. Skiriasi tik viena raide ar brūkšneliu. SEO optimizacijos atžvilgiu yra puiku turėti domeną su pagrindiniu raktažodžiu, tačiau ateityje galite susidurti su panašumo problema, kai svetainės lankytojai neatsirinks ir neįsimins, kuris yra kuris. O dar blogiau bus, kai lankytojai norėdami patekti į konkurento svetainę netyčia atsivers Jūsų, bet pastebėję, kad apsilankė ne ten kur norėjo greit išjungs Jūsų puslapį ir pereis į kitą. O už tokius veiksmus, kai klientai staigiai išjungia Jūsų svetainę ir pereina į kitą gali būti, kad būsite šiek tiek „baudžiami“ ir Jūsų reitingai mažės. TAIP PAT, pasirinkę labai artimą domeną į Jūsų konkurento gali iškilti teisinių problemų ir t.t

3. Kokią domeno vardo galūne pasirinkti?
Jeigu Jūsų biudžetas leidžia tuomet patartina įsigyti domeno vardą su šiomis populiariausiomis galūnėmis .lt, .eu, .com. Tai praktikuoja dauguma rimtų web projektų. Tokiu atveju būsite ramūs, kad kiti konkurentai nepasirinks tokį patį domeno vardą tik su skirtinga galūne. Taip pat nepamirškite nukreipti nenaudojamą domeno vardą su kitomis galūnėmis nukreipti (301 nukreipimu) į pagrindinį domeno vardą. Tačiau, jeigu Jūsų domeno vardas yra specifinis ir svetainė bus skirta tik Lietuvos lankytojams, tuomet tikrai pakaks įsigyti ir tik su viena domeno galūne .lt. Tenka pastebėti, kad yra nemažai elektroninių parduotuvių skirtų tik Lietuvos rinkai, tačiau jų galūnės būna .eu arba .com. Tai nėra geras sprendimas tiek dėl SEO optimizacijos, tiek dėl to, kad kai kurie pirkėjai, kurie labai retai perka internetu atbaidys tokios galūnės, nes mano, kad ta internetinė parduotuvė ne Lietuvoje ar pan.

4. Domeno vardas lengvai užrašomas
Nepatartina naudoti domeno varde sudėtingesnius žodžius, kurie gali būti užrašomi sunkiau ir tokie žodžiai kuriuose galima padaryti gramatinių klaidų. Pavyzdžiui: www.dauk.lt ar www.daug.lt. Nes šiuo atveju galimos gramatinės klaidos dėl raidės „k“ ir „g“. Taip pat nepatarčiau naudoti domeno varde lietuviškų raidžių (ą, č, ę, ė, į, š, ų, ū, ž). O jeigu vis dėlto yra noras turėti lietuvišką domeną, tuomet patartina įsigyti ir tokį patį domeną ir be lietuviškų raidžių. Taip pat padaryti 301 nukreipimą į norimą domeno vardą

5. Domenas turėtų būti lengvai įsimenamas
Turėdami pasidarę galimų domenų pavadinimų sąrašą rekomenduojame pasirinkti tą, kuris yra lengviausiai įsimenamas. Nerekomenduoju naudoti UAB pavadinimo domeno varde. Kodėl? Todėl, kad UAB pavadinimai ne visada atitinka įmonės veiklos sritį. Be to Jūsų UAB pavadinimas bet kokiu atveju bus unikalus ir klientai žinodami Jūsų UAB vardą tikrai gana lengvai ras per google paiešką. (lengvai ras dėl unikalumo).

6. Pasirinkite kiek įmanoma trumpesnį
Trumpas svetainės vardas yra lengvai įsimenamas ir užrašomas (kas buvo paminėta ankstesniuose patarimuose). Taip pat trumpas svetainės pavadinimas suteikia daugiau galimybių jį talpinant vizitinėse kortelėse ar kituose dokumentuose ar skrajutėse.

7.Domeno pavadinimas nusako svetainės paskirtį
Labai svarbu, kad pagal domeno vardą būtų galima numanyti kokia svetainės paskirtis (ar tai elektroninė parduotuvė, ar įmonės svetainė) ir joje esantis turinys. Tai itin svarbu tiems, kurie nėra tokie gerai žinomi ir populiarūs. Žinoma galima pasirinkti ir tokį pavadinimą, kuris nieko nepasakys apie svetainės pobūdį ir turinį, bet tokį vardą yra itin sunku išpopuliarinti. Tokius domenus paprastai gali rinktis tik labai didžiulės korporacijos, kurios sugebės įeiti į rinką ir būti žinomais ir unikaliais.

8. Nepažeiskite autorinių teisių
Patikrinkite ar pasirinktas domenas nepažeis kitų autorinių teisių ir neužpatentuotas.

9. Domeno išskirtinumas
Kaip minėjau anksčiau yra labai svarbu, kad domene būtų pagrindinis raktažodis, tačiau vertėtų pasvarstyti ir apie išskirtinumą ir unikalumą. Pavyzdžiui, SEO optimizavimo atžvilgiu (kai svetainė specializuojasi tik į krovininių mikroautobusų nuomą) pasirinkus tokį domeną www.krovininiumikroautobusunuoma.lt optimizuoti bus šiek tiek lengviau. Tačiau domene nėra jokio unikalumo (kuris visada svarbus didesnėms įmonėms siekiančiomis būti žinomoms savo vardu), todėl geriau rintis, pavyzdžiui, tokį vardą: www.vitnuoma.lt, šiuo atveju „Vit“, kaip pavyzdys galėtų būti įmonės pavadinimas. Šiuo atveju mes turime vieną raktažodį ir unikalų pavadinimą.

10. Skaičiai ir brūkšneliai domene
Nepatartina naudoti domene skaičius, kurie nieko nesusyja su įmonės veikla. Taip pat geriau nenaudoti brūkšnelių „-“ pavadinime, nes dažnai tai įveda sumaišties, kai reikia žodžiu kažkam pasakyti savo svetainės pavadinimą.