Google SEO paslaptys: kontekstinis „SEO“ tinkamumas ir vertė

Dažnai internetinių svetainių kūrėjams kyla klausimas – ar yra „SEO“ paslapčių, kurios padėtų sukurti puikų, greitai reitinguojantį „Google SEO“. Daugelis žmonių vis dar mano, kad „SEO“ yra kažkas stebuklingo, tačiau realybėje, kad sukurti tokį „SEO“, tereikia naudotis pagrindiniais „SEO“ strategijos elementais, vienas iš jų – tai kontekstinis „SEO“ tinkamumas ir vertė.


Viena iš pagrindinių „Google SEO“ paslapčių, leidžiančių greitai reitinguoti ir didinti „Google“ srautą, yra ta, kad svetainės kontekstas turi būti tinkamas tiek vartotojams, tiek paieškos sistemoms.
Jūsų svetainėje turi būti turinio, kuris tenkintų vartotojų ketinimus. Yra daugelis teorijų, pagrįstų duomenimis, kurie parodo vartotojo metriką, pavyzdžiui – atmetimo rodiklį, paspaudimų rodiklį, buvimo setainėje laiką ir t.t. Šie duomenys nustato turinio tinkamumą ieškotojų užklausai.
Jeigu Jūsų svetainė bando reitinguoti tam tikrą temą, neturėdama vertingo turinio, kuriame būtų nagrinėjama ta tema, tikimybė, kad ta tema bus parodyta „Google“ paieškose – yra itin maža.
Norint rasti šias turinio ir reitingavimo spragas, reikia naudotis strategija, kuri yra vadinama „spragų analize“ (angl. gap analysis). Šia strategiją taip pat naudoja ir „SEO“ strategai. Strategija apima dabartinį svetainės turinį ir tikslinius raktinius žodžius, tuomet juos palygina su raktiniais žodžiais ir temomis, kuriuos svetainė bando įvertinti – taip tampa matoma spraga tarp lūkesčių ir realybės.