×

Įspėjimai

JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 49

Domeno vardo serveris (DNS) ir serverių „Linux“ ir „Windows“ palyginimas

Kiekvienam kompiuteriui internete yra priskiriamas unikalus adresas, vadinamas IP adresu. Tipiškas IP atrodo taip: 199.123.456.7.
Yra labai sudėtinga prisiminti visus IP adresus, kuriuos internete mes aplankome kasdien. Žodžius yra kur kas lengviau atsiminti nei skaičių eilutes.

Būtent todėl yra reikalingas domeno vardas. Norint apsilankyti svetainėje, viskas, ką Jums reikia žinoti, tai svetainės URL. Kompiuteriai atsimena skaičius, o DNS padeda mums konvertuoti URL į kompiuteriui suprantamą IP adresą.
Kai į savo naršyklę įvedate domeną: domenas.com, pirmiausia, naršyklė turi gauti domeno www.domenas.com IP adresą. Norėdama sužinoti serverio, kuriame saugoma svetainė vietą, naršyklė susisiekia su DNS serveriu.
Tai yra klasikinė telefono knygos katalogo analogija – pavyzdžiui, Jums reikia surasti knygyną „Knygų pasaulis“, pažiūrėję į katalogą, pamatote jo adresą – „Pagrindinė g. 123“, tuomet nueinate į knygyną nurodytu adresu.
Kurį interneto serverį pasirinkti: „Linux“ ar „Windows“?
Tiesa, kad šios dvi žiniatinklio serverio platformos funkciškai yra lygiavertės. Viskas priklauso nuo to, kokie yra Jūsų poreikiai iš hostingo ir kuris serveris Jums yra patogesnis.
Abi platformos skiriasi kainomis, naudojimo paprastumu, universalumu ir stabilumu. Tiesa, „Windows“ kainuoja daugiau nei „Linux“.
„Linux“ serveris leidžia paleisti „PHP“, „PERL“, „PYTHON“ ir kitus „UNIX“ kilmės skriptus. Paprastai palaikomas „MySQL“ ir „PostgreSQL“ duomenų bazės.
„Windows“ serveris leidžia paleisti „ASP“ skriptus ir naudoja „.NET“ ir kitas „Microsoft“ technologijas. Paprastai palaikomas „Microsoft SQL Server“ ir „Access“ duomenų bazės.